Общ

Какво трябва да направя, ако детето ми повърне веднага след като му дам антибиотици?

Какво трябва да направя, ако детето ми повърне веднага след като му дам антибиотици?

Много деца се карат да приемат определени лекарства. Ако детето ви повърне веднага след като му дадете антибиотик и като погледнете повърнатото, можете да разберете, че е изхвърлило лекарството, добре е да му дадете още една пълна доза. Ако повърне отново, свържете се с неговия лекар. Повторното дозиране твърде често може да причини диария, особено при някои антибиотици. Лекарят може да реши да даде на детето ви антибиотик, вместо перорален антибиотик.

Повечето деца ще приемат и запазят антибиотик, ако той се дава на лъжица като храна или в спринцовка за устни надолу по вътрешната страна на бузата. Всяко вещество, което удря средата на езика, когато детето не преглъща активно, от друга страна, може да предизвика рефлекс и повръщане.


Гледай видеото: Смъртта започва от дебелото черво част 1-ва (Юли 2021).